Meruňák ve skle

Neohodnoceno
Značka: Rybízák

Jedním slovem pecka!

 • Z pečlivě vybraných a těch nejsladších meruněk, které zrály v českých a slovenských ovocných sadech
Dostupnost Skladem (>5 ks)
169 Kč
Meruňák ve skle
Neohodnoceno
Značka: Rybízák

 

 • Vydatná ovocná chuť - jako kdybyste se zakousli do právě utržené meruňky
 • Omamná meruňková vůně a svůdně svěží barvička
 • Doporučená konzumace: jako víno, s ledem, jako vinný střik, ingredience do míchaného drinku, svařené víno, vaření a pečení
 • Obsah alkoholu: 11,5 %
 • Původ ovoce: Česká republika, Slovensko
 • Složení: šťáva z meruněk min. 30 %, voda, cukr, siřičitany
 • O MERUŇÁKU

  Meruňák vznikl ku příležitosti Mezinárodního dne vína 2021 a vznikl tak trochu na přání vás Rybízáků. Recepturu na něj jsme ladili pěkně dlouho a nejednou se nám při výrobě orosilo čelo. Výsledek ale stojí za to! Našli jsme ty nejkrásnější a nejsladší meruňky v českých a slovenských ovocných sadech, díky kterým má Meruňák autentickou meruňkovou vůni a vydatnou ovocnou chuť. Zkrátka jako kdybyste smíchali meruňky s bílým vínem. Ach!

    

  Meruňák je skvělý jako aperitiv na přípitek i jako digestiv po dobrým obídku. Skvěle chutná k moučníkům a ovocným salátům. Pokud si držíte figuru, vynechte jídlo a dejte si sklenku Meruňáku. Krásně zasytí. Jestli si nehlídáte kalorie, ale spíše hladinku, doporučujeme do sklenky hodit pár kostek ledu nebo sodu a užít si meruňkový vinný střik.

  Jakmile klesnou teploty na neúnosnou hodnotu, Meruňáka svařte a užijte si jeho plně rozvinuté chutě i vůně. Vrátí se vám vzpomínky na teplejší dny. A jak ho co nejlépe svařit? Ohřejte ho na +-60 stupňů Celsia (až začne pěnit, nesmí se vařit!) a máte dokonalý svařák. Nepřidávejte ani skořici ani hřebíček, chuť by nepříjemně kopala.

    

  BALENÍ, SKLADOVÁNÍ A TRVANLIVOST

  Meruňkové víno je naplněné ve skleněné láhvi o objemu 0,75 litru. Jako uzávěr používáme kvalitní korek. Meruňák doporučujeme skladovat v chladu a temnu – přímé slunce mu nesvědčí. Doba skladování je 12 měsíců od data doručení. Otevřená láhev vydrží v lednici i několik dní, ale po otevření doporučujeme Meruňák vypít ještě ten večer, abyste se neošidili o všechny ty skvělé chutě a vůně. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rybízák
Víno: 0,75l