Zpět do obchodu

Registrace

Jak nakupovat

Jak vybrat kvalitní krmivo

Pokud vybíráme krmivo pro svého domácího mazlíčka, snažíme se, aby odpovídalo jeho potřebám. Podívejte se na to, podle čeho krmivo vlastně vybírat.

Velikost plemene

Krmiva pro malá plemena mají menší granule a vyšší podíl bílkovin a tuků. Granule pro velká a obří plemena mají větší granule, nižší obsah bílkovin a tuků, často jsou ale navíc obohaceny o kloubní výživu pro správný vývoj kloubů a kostí.

Věk zvířecího mazlíčka

Jiné výživové potřeby mají štěňata, jiné dospělí a starší psi i kočky. Krmivy s all life stages recepturou lze krmit všechna plemena od štěňat po seniory.

Aktivita

Pokud má pes hodně pohybu, zvolte granule s vyšším obsahem tuku s označením Active nebo Sport. Pro méně aktivní psy ho volte jen na podzim a v zimě, kdy se zvýší energetický výdej. Speciální krmivo volte při nadváze, pro její redukci.

Zdravotní stav

Citlivá plemena a mazlíčci, kteří často trpí na průjem, zápach z ústní dutiny a ztrácí srst, občas trpí na potravinové alergie a intolerance. Zvolte krmivo s menším počtem surovin v obsahu. To s nejvyšší kvalitou nese označení superprémiové.

 

Složení krmiva

Živočišné bílkoviny mají převažovat nad rostlinnými. Maso je ve složení uváděno jako čerstvé či sušené, tedy dehydrované nebo masová moučka. Musí být uveden typ masa, tedy kuřecí, jehněčí, kachní či rybí. Sledujte také obsah v procentech.

Není maso jako maso

U granulí se 100 % čerstvého masa se obsah dělí čtyřmi pro odečet vody. V obsahu je tedy maximálně 25 % bílkovin z čerstvého masa. Kvalitní granule obsahují alespoň 30 % živočišných bílkovin. Po odečtení vody z čerstvého masa se zbytek doplní v sušené podobě. Musí tedy obsahovat i sušené maso či masovou moučku.

 

Kvalitní konzervy  nakupujte zde :  https://www.tobys.cz/konzervy/

 

Specifikace sacharidů a tuků

Místo obiloviny má být ve složení uveden oves, ječmen či proso. Tuk musí být uveden jako kuřecí, popřípadě drůbeží nebo rybí. Kvalitní krmiva pro psy i kočky obsahují i různé druhy ovoce a zeleniny, které jsou zdrojem vitamínů a vlákniny.

Jak je to s obilovinami a sacharidy v krmivu

Obiloviny jsou častý alergen a hůře se tráví. Při jejich nedostatku ale hlavně velká psí plemena hubnou. Pokud netrpí alergií na lepek, zařaďte je. Vhodné sacharidy tvoří kukuřice, ječmen, oves, rýže, proso, čirok, cizrna, batáty i brambory.

 

 

Váš e-shop s www.tobys.cz

Zpět do obchodu